top of page

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Łączymy najlepszych programistów FrontEnd z potrzebami projektowymi klientów,

w oparciu o autorski proces rekrutacji, aby zapewnić sprawdzonych kandydatów do projektu w ciągu 5 dni.

Poznaj nas bliżej

Dlaczego zajęliśmy się rekrutacją?

Od wielu lat pracujemy w sektorze IT. Sami również byliśmy wielokrotnie rekrutowani, aż w końcu postanowiliśmy założyć własną agencję łączącą programistów z klientami, ale nie spełniała ona naszych oczekiwań.  

Zauważyliśmy, że modele rekrutowania pracowników IT są nieefektywne; specjaliści nie do końca dopasowani do projektów, odchodzą po krótkim czasie. W organizacjach często brakuje czasu aby dokładnie zweryfikować potrzeby projektowe a wewnętrzne kompetencje nie zawsze są wystarczające, żeby dokładnie sprawdzić umiejętności developerów. 

Połączyliśmy zatem nasze doświadczenie z wiedzą o rynku usług rekruterskich w IT i w odpowiedzi na te problemy, stworzyliśmy nowy model współpracy. Taki, w którym sami chcielibyśmy pracować i który chcemy proponować innym. 

Naszą misją jest zbudowanie długotrwałej relacji partnerskiej z klientem i programistą, opartej na wzajemnym szacunku. Współpracujemy tylko ze społecznie odpowiedzialnymi firmami. Etycznie podchodzimy do współpracy, a nasze procesy zoptymalizowaliśmy maksymalnie tak, aby nasi klienci i developerzy mieli więcej czasu, który dla nas jest równie ważny.

Dlaczego pracujemy w takim modelu?

Ponieważ chcemy pracować w modelu win-win, w którym wszyscy otrzymują dokładnie to, czego oczekują: właściwa osoba, zajmuje się właściwymi potrzebami projektowymi. W tak dynamicznie zmieniających się realiach rekrutacji na rynku IT,  ta wartość zawsze pozostanie najważniejsza.

DSC_0997pion.jpg

Dlaczego warto z nami współpracować?

01.

Od wielu lat pracujemy w sektorze IT, mamy doświadczenie jako rekruterzy i jako rekrutowani. Przez ten czas obserwowaliśmy różne modele rekrutowania pracowników na rynku usług IT. W końcu zdecydowaliśmy się połączyć naszą wiedzę i doświadczenie i opracować zupełnie nowy model.  Rozwiązanie, które proponujemy znacznie obniżyło czas, jaki jest potrzebny do znalezienia odpowiedniego specjalisty do projektu. Jednocześnie zmaksymalizowało dopasowanie umiejętności i wymagań specjalisty do założeń projektu, co znacznie zmniejszyło ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniego kandydata.

02.

Naszą misją jest budowanie długotrwałej relacji partnerskiej, zarówno z klientem, jak i programistą. Etycznie podchodzimy do współpracy i tego samego wymagamy od naszych partnerów. Wierzymy w rekrutacje win-win i tylko takie chcemy Wam proponować.

03.

Uczciwość, zaufanie, partnerstwo i szacunek, to główne wartości na jakich budujemy markę TypedFlow. Zależy nam na tym, ponieważ chcemy pracować w modelu, w którym każdy otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje.

Nasz Zespół

Masz pytania? Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Nasza Usługa

W odpowiedzi na potrzeby projektowe, w ciągu 5 dni roboczych, dostarczamy specjalistów frontend, z minimum 5-letnim doświadczeniem, będących ekspertami w swoich dziedzinach, którzy poszukują pracy w projektach 3-,6-,9- lub maksymalnie 12- miesięcznych.

Rzetelna weryfikacja

Dzięki autorskiej metodzie pięcioetapowej rekrutacji, wszyscy specjaliści są przez nas rzetelnie zweryfikowani, jeszcze przed zaproponowaniem ich kandydatury do projektu. Dlatego ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby jest zredukowane do minimum.

Szybkie pozyskanie developerów z rynku

Dzięki szybkiemu dostępowi do developerów, nie musisz utrzymywać bencha.

Oszczędność czasu

Zminimalizowaliśmy czas, w którym klient i manager projektu są zaangażowani w proces rekrutacji, ograniczając ich udział do określenia potrzeb projektowych i akceptacji kandydata.

Długofalowe relacje

Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji partnerskich. Nasi partnerzy mogą liczyć na zniżki przy większych potrzebach projektowych.

Minimalizacja kosztów

Przeciętny koszt wynagrodzenia dla agencji rekruterskiej wynosi 150 - 200% wynagrodzenia specjalisty.  Koszty rozwiązania RPO są jeszcze wyższe. U nas płacisz równowartość wynagrodzenia poszukiwanego kandydata.

Szybki kontakt

Działamy w ramach płaskiej struktury organizacyjnej i jasnego podziału odpowiedzialności, dlatego możesz szybko uzyskać potrzebne Ci informacje.  

Business Meeting

Dla Kogo?

Ofertę kierujemy do małych firm z branży IT,  które:

 • chcą szybko pozyskać sprawdzonych front-end developerów z rynku

 • mają obecnie duży bench, który chcą zminimalizować

 • chcą zoptymalizować proces rekrutacji, pod kątem czasu trwania procesu i liczby zaangażowanych osób

 • chcą radykalnie zmniejszyć koszty rekrutacji

 • chcą zwiekszyć prawdopodobieństwo utrzymania nowego pracownika na stanowisku, w wyniku wysokiego dopasowania kandydata do projektu

 • posiadają swój dział HR, ale potrzebują eksperckiego wsparcia w zakresie rekrutacji developerów.

 • nie są zadowolone z rezultatów dotychczasowych rozwiązań rekrutacyjnych 

Nie jesteśmy zwykłą agencją

Zapoznaj się z zestawieniem, które prezentujemy obok i zobacz wartość jaką dostarczamy w kontekście do klasycznych usług rekrutacyjnych.

MODEL
Koszty zatrudnienia developera
Czas trwania rekrutacji
Efektywność w zatrudnieniu odpowiedniego kandydata
Ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniej osoby
TypedFlow
1 miesięczne wynagrodzenie poszukiwanego specjalisty za 3 profile sprawdzonych kandydatów wraz z raportami po rekrutacji
Nawet 5 dni
Wszyscy kandydaci są sprawdzeni przez eksperta domenowego z ponad 10 letnim doświadczeniem. Proponujemy tylko kandydatów spełniających wymagania projektowe.
Małe, przy niewielkim zaangażowaniu osoby technicznej. Proces weryfikacji kandydatów trwa od 6 do 8 h, co pozwala nam przekrojowo zweryfikować jego kompetencje.
Agencja Rekruterska
Jednorazowa opłata wstępna płatna niezależnie od powodzenia rekrutacji + success fee 1,5 - 2 krotności wynagrodzenia kandydata
Około miesiąca
Agencja rekruterska nie posiada wiedzy technicznej i działa na oślep bo nie zawsze wie o co dokładnie wypytać kandydata.
Stosukowo małe, przy angażującym wsparciu osoby technicznej
RPO
Miesięczny abonament 30 tyś / miesiąc
Od miesiąca wzwyż
RPO działa na zasadzie wewnętrznego działu HR, nadal jednak nie posiada wiedzy technicznej.
Stosunkowo małe, przy wsparciu osoby technicznej
Wewnętrzny HR
Koszt utrzymania działu HR lub Specjalisty + koszt czasu osoby technicznej zaangażowanej w proces
Od miesiąca wzwyż
Wewnętrzny dział HR nie ma technicznych umiejętności aby sprawdzić specjalistę, potrzeba angażowania osoby technicznej
Strosukowo małe, przy angażującym wsparciu osoby technicznej
5 etapowa rekrutacja.png

Jak wygląda proces rekrutacji

Pięcioetapowa rekrutacja gwarantuje sprawdzenie kwalifikacji kandydata i optymalne dopasowanie jego możliwości do wymogów projektu.

Nasi Klienci o nas

"Efekty porad i świadczonych usług są dla mnie nadal w pełni satysfakcjonujące"

Raimund Zellner

Head of Product Management Bimplus

FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, zajrzyj do najczęściej zadawanych pytań, albo skontaktuj się z nami.

 • Czy muszę zakładać firmę, żeby być w Waszej bazie?
  Nie jest to konieczne. Podczas przygotowywania Twojego profilu określasz na jakich zasadach chcesz pracować, w tym również w jakiej formie chcesz być zatrudniony. Może być to umowa o pracę.
 • Co jeśli jestem zatrudniony u innego pracodawcy?
  Nie przeszkadza to w utworzeniu swojego profilu. Nadal możesz przejść z nami proces rekrutacji i skorzystać z proponowanych projektów, kiedy będziesz na to gotowy.
 • Ile zarobię?
  Proponujemy projekty od 15.000 zł w górę, w zależności od poziomu doświadczenia.
 • Proces rekrutacyjny jest długi, na ile jest pewne że będę mieć potem pracę?
  Choć pięcioetapowa rekrutacja może wydawać się długim procesem, w rzeczywistości oszczędza Twój czas, ponieważ przechodzisz ją tylko raz, a następnie otrzymujesz oferty pracy skrojone na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Ponadto, otrzymujesz feedback od specjalisty, na temat potencjalnych obszarów rozwoju. Szukamy dla Ciebie projektu aż do skutku. U docelowego klienta, proces rekrutacji jest wówczas skrócony do minimum.
 • Jak szybko będę mieć pracę?
  W zależności od tego, czy będziemy posiadali projekt odpowiadający Twoi wymaganiom i możliwościom, ofertę pracy możesz otrzymać zaraz po zakończeniu rekrutacji. Jeśli nie będziemy posiadać dla ciebie oferty, będziemy jej szukać do skutku.
 • Ile to kosztuje?
  Nic. W naszym modelu, koszty ponosi klient.
 • Jakich klientów obsługujecie?
  Przyjmujemy oferty projektów tylko od społecznie odpowiedzialnych pracodawców. Branżę, która Cię interesuje, określasz podczas tworzenia swojego profilu. Możemy również szukać dla Ciebie projektów tylko w wybranych firmach.
 • Jak długo jesteście moim managerem i czy mogę wypisać się z bazy?
  Szukamy dla Ciebie projektów tak długo, jak sobie tego życzysz. W każdej chwili możemy przerwać współpracę i możesz wypisać się z naszej bazy.
 • Kto będzie mnie weryfikował podczas rekrutacji?
  Podczas rekrutacji będziesz rozmawiał z Darkiem, który jest założycielem i CEO TypedFlow, on dokona wstępnej weryfikacji. Kasia, będzie Twoim managerem i to ona przeprowadzi Cię przez proces rekrutacji, wspólnie ocenicie też miękkie kompetencje. Techniczna rozmowa odbędzie się z naszym ekspertem domenowym, który posiada wieloletnie techniczne doświadczenie. Poziom języka sprawdzisz razem z native speakerem.
 • Czy mogę szukać sobie pracy samodzielnie?
  Tak, możesz będąc w naszej bazie szukać projektów również na własną rękę.
 • Na ile moje dane będą bezpieczne?
  Twoje dane nie są ujawniane klientom do momentu zaakceptowania przez Ciebie oferty, ujawniamy je dopiero na etapie przekazania Twojego profilu klientowi, który się na niego zdecyduje.
 • Nie chcę dostawać spamu, jak często będziecie się ze mną kontaktować.
  Skontaktujemy się z Tobą tylko wtedy, gdy będziemy posiadali dla Ciebie konkretną ofertę, która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom, określonym na etapie rekrutacji.
 • Skąd mogę pracować?
  Projekty, które proponujemy zakładają pracę w 100% zdalną. Możesz pracować skądkolwiek zechcesz, o ile będziesz w stanie wywiązywać się z kontraktu.
 • Z Kim podpisuję umowę / kontrakt?
  Umowę lub kontrakt podpisujesz z klientem, dla którego zdecydujesz się pracować.
 • Czy mogę pracować na własnym sprzęcie?
  Sam określasz, jakie projekty Cię interesują, więc jeśli praca na własnym sprzęcie jest dla Ciebie ważna, będziemy szukać dla ciebie projektu, w którym jest to możliwe.
 • Czy jest minimalny okres kontraktu?
  Najkrótsze projekty jakie możemy zaproponować to 3 - miesięczne.
 • Czy muszę podpisywać z Wami jakąś umowę?
  Tak, żeby rozpocząć z nami współpracę, będziesz musiał podpisać umowę o współpracy.
 • Czy macie projekty part - time?
  Tak, na etapie przygotowywania Twojego profilu, określasz, jakie oferty projektów Cię interesują.
 • Na czym zarabia TypedFlow?
  Mamy jasny model rozliczeń, pobieramy od klienta opłatę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, w momencie przedstawienia mu Twojej kandydatury. Od Ciebie nie pobieramy żadnych opłat.
 • Co jeśli po kontakcie z przyszłym pracodawcą, zrezygnuję ja albo on?
  Zbieramy feedback od klienta albo od Ciebie, w zależności od sytuacji, dokonujemy ewaluacji przyczyn odrzucenia pomimo przejścia procesu i szukamy dla Ciebie nowego projektu.
 • Jak wygląda aktualizacja profilu?
  Raz na rok aktualizujemy Twój profil, żeby uzupełnić go o kolejne umiejętności i doświadczenie zawodowe. Aktualizacja sprowadza się do rozmowy telefonicznej, podczas której pytamy, czy jest jakaś dodatkowa informacja, którą należy zawrzeć w Twoim profilu.
 • Na jaki okres zawierana jest umowa?
  Umowa zawierana jest na okres jednego roku, z możliwością jednomiesięcznego wypowiedzenia. Jeśli chcemy kontynuować współpracę, to przedłużamy umowę na uzgodniony przez nas czas.
 • Jakie kroki muszę wykonać, żebyście byli moim agentem i jak długo to trwa?
  Zaczynamy od krótkiej rozmowy, podczas której opowiemy Ci o poszczególnych etapach współpracy i sprawdzimy, czy możemy Ci pomóc. Następnie umawiamy się na dłuższą rozmowę, podczas której mapujemy Twoje kompetencje techniczne i miękkie. Wtedy odbywasz też rozmowę z native speakerem, jeśli deklarujesz znajomość języka obcego. Podczas mapowania kompetencji wspólnie określamy zakres projektów, które Cię interesują. Efektem tego etapu jest powstanie Twojego profilu. Kolejnym etapem jest zadanie techniczne, którego wykonanie omawiasz z naszym ekspertem podczas rozmowy technicznej. Po tym etapie powstaje raport dotyczący Twoich kompetencji, który jest dołączany do Twojego profilu. W ten sposób, stajesz się zweryfikowanym kandydatem, gotowym na przyjęcie ofert, skrojonych na miarę Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Ten etap jest też po to, aby wskazać Ci potencjalne obszary rozwoju, tak abyś mógł w przyszłości łatwiej osiągnąć swoje cele. Zbudowanie profilu to proces, który trwa kilka tygodni, ale im lepszy on będzie tym łatwiej będzie nam z nim dotrzeć do firm które Cię interesują jako pracodawcy.
 • Mam własny dział HR, czy współpracujecie z takimi firmami?
  Tak, nasz model współpracy nie wyklucza współpracy również z działami HR, w zakresie wsparcia rekrutacji. Umowy z innymi agencjami i własny dział HR nie wykluczają współpracy z nami, najlepiej jeśli sam się przekonasz, które rozwiązanie zagwarantuje najoptymalniej dopasowanych kandydatów.
 • Do czego zobowiązuje mnie umowa z Wami?
  Zapisy zawarte w umowie ramowej o współpracy określają zasady współpracy między nami, nie wykluczając możliwości współpracy z innymi agencjami. Umowa zobowiązuje jednak m.in. do nie przekazywania danych specjalistów, których reprezentujemy i którzy wezmą udział w procesie rekrutacji do innych podmiotów. Zobowiązuje również do uiszczenia opłaty określonej w umówie, po przekazaniu profili specjalistów w danym procesie rekrutacyjnym.
 • Jaką mam gwarancję, że proponowani przez Was kandydaci zostaną przeze mnie zatrudnieni?
  Kandydaci są przez nas sprawdzani w wielu obszarach podczas 5 etapowej rekrutacji, zanim jeszcze zaproponujemy ich kandydaturę. Doskonale ich znamy, wiemy jakiego projektu szukają i jakie umiejętności wniosą do projektu. Wspólnie z Tobą natomiast mapujemy profil stanowiska. Wiemy więc dobrze, jakiego kandydata poszukujesz. Podczas doboru kandydatów, bierzemy pod uwagę wszystkie obszary, w których powinno nastąpić dopasowanie do profilu stanowiska i proponujemy tylko tych kandydatów, którzy temu sprostają.
 • Mam podpisaną umowę z inną agencją, czy mogę rozpocząć współpracę z Wami?
  Tak. Umowa z inną agencją nie stanowi dla nas przeszkody w podjęciu współpracy.
 • Czym Wasz model różni się od RPO?
  Model RPO jest dużo droższy. Ponadto rekruter nie ma zwykle przygotowania technicznego, dlatego musisz zaangażować po swojej stronie managera projektu lub inną osobę techniczną, która sprawdzi kandydata. Nasi kandydaci, są sprawdzani w pięcioetapowej rekrutacji przez kilkuosobowy zespół, w tym eksperta domenowego z min. 15 letnim doświadczeniem i to jest kluczowa różnica.
 • Czym Wasz model różni się od klasycznych agencji rekrutacyjnych?
  W klasycznej agencji rekrutacyjnej, rekruter pobiera opłatę wstępną jeszcze zanim zacznie poszukiwania, a następnie tzw. success fee, za zatrudnienie proponowanego kandydata, która wynosi od 1,5 miesięcznego wynagrodzenia w górę. Nie dokonuje przy tym szczegółowej weryfikacji umiejętności proponowanego kandydata, bazując jedynie na tych, deklarowanych przez niego. My pobieramy zawsze wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia specjalisty, w zamian za propozycje dwóch kandydatów do wyboru. Dokonujemy przy tym gruntownej weryfikacji umiejętności technicznych i miękkich, a także innych obszarów potrzebnych do maksymalnego dopasowania specjalisty do wymagań projektowych. Poza optymalizacją doboru kompetencji kandydatów do potrzeb projektowych, optymalizacją procesu rekrutacji pod względem finansowym i czasowym, od innych różni nas również terminowość realizacji usługi. 3 profile kandydatów przekazujemy w ciągu 5 dni od otrzymania pełnej informacji na temat stanowiska.
 • Kiedy spodziewać się kontaktu, jeśli dziś wypełnię formularz?
  Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciągu 24 godzin.
 • Ile to kosztuje?
  Nasz model jest transparentny i przejrzysty, koszt usługi zawsze wynosi jednokrotność wynagrodzenia zatrudnianego programisty. To duża oszczędność, biorąc pod uwagę, że oprócz profili kandydatów, otrzymujesz także raport z rekrutacji z feedbackiem na temat kompetencji kandydata, od ekspertów, którzy przeprowadzali rekrutację.
 • Kto zatrudnia programistę w Waszym modelu?
  My proponujemy kandydatów, ale to Ty ich zatrudniasz.
 • Czy jest wymagany typ umowy w ramach którego mogę zatrudnić programistę?
  Nie ma określonego typu umowy, to Ty określasz wybrane opcje umowy podczas mapowania profilu stanowiska, na które poszukujesz specjalisty.
 • Jaką mam pewność, że kandydaci których mi polecacie, spełniają moje oczekiwania?
  Po pięcioetapowej weryfikacji specjalisty, wiemy doskonale z kim mamy odczynienia. Natomiast po szczegółowym zmapowaniu profilu stanowiska, wiemy doskonale jakiego specjalisty szukasz. To gwarantuje, że kompetencje proponowanych kandydatów odpowiadają Twoim wymaganiom projektowym.
 • Czy oferujecie zwrot kosztów w sytuacji, jeśli w ciągu 3 miesięcy rezygnuję z kandydata?
  Nie, nie oferujemy zwrotu kosztów. Ze względu na to, że mamy w procesie mapowanie stanowiska z klientem, mamy mapowanie profilu razem z kandydatem, oraz pięcio etapową rekrutację, minimalizujemy ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby. Nasza usługa została skalkulowana tak, aby dostarczać w najniższej możliwej cenie dwóch jakościowych kandydatów. Jeśli dojdziesz do wniosku, że zatrudniony przez Ciebie kandydat nie spełnia określonych przez Ciebie oczekiwań, możesz zamówić kolejną usługę rekrutacji, w wyniku której otrzymasz kolejne dwie propozycje kandydatów. W tym scenariuszu koszt dwóch rekrutacji u nas jest porównywalny do ceny rynkowej jednej rekrutacji.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24 h. Przeprowadzimy z Tobą 15 - minutową rozmowę, w trakcie której postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania oraz sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie Ci pomóc.

DSC_0874_edited_edited.jpg
bottom of page