top of page
DSC_4161.JPG

FAQ

Jeśli są jakiekolwiek kwestie, które dotąd są dla Ciebie niejasne, przejrzyj najczęściej zadawane pytania albo skontaktuj się z nami. 

Mam własny dział HR, czy współpracujecie z takimi firmami?

Tak, nasz model współpracy nie wyklucza współpracy również z działami HR, w zakresie wsparcia rekrutacji. Umowy z innymi agencjami i własny dział HR nie wykluczają współpracy z nami, najlepiej jeśli sam się przekonasz, które rozwiązanie zagwarantuje najoptymalniej dopasowanych kandydatów. 

Do czego zobowiązuje mnie umowa z Wami?

Zapisy zawarte w umowie ramowej o współpracy  określają zasady współpracy między nami, nie wykluczając możliwości współpracy z innymi agencjami. Umowa zobowiązuje jednak m.in. do nie przekazywania danych specjalistów, których reprezentujemy i którzy wezmą udział w procesie rekrutacji do innych podmiotów. Zobowiązuje również do uiszczenia opłaty określonej w umówie, po przekazaniu profili specjalistów w danym procesie rekrutacyjnym.

Jaką mam gwarancję, że proponowani przez Was kandydaci zostaną przeze mnie zatrudnieni?

Kandydaci są przez nas sprawdzani w wielu obszarach podczas 5 etapowej rekrutacji, zanim jeszcze zaproponujemy ich kandydaturę. Doskonale ich znamy, wiemy jakiego projektu szukają i jakie umiejętności wniosą do projektu. Wspólnie z Tobą natomiast mapujemy profil stanowiska. Wiemy więc dobrze, jakiego kandydata poszukujesz. Podczas doboru kandydatów, bierzemy pod uwagę wszystkie obszary, w których powinno nastąpić dopasowanie do profilu stanowiska i proponujemy tylko tych kandydatów, którzy temu sprostają.

Mam podpisaną umowę z inną agencją, czy mogę rozpocząć współpracę z Wami?

Tak. Umowa z inną agencją nie stanowi dla nas przeszkody w podjęciu współpracy.

Czym Wasz model różni się od RPO?

Model RPO jest dużo droższy. Ponadto rekruter nie ma zwykle przygotowania technicznego, dlatego musisz zaangażować po swojej stronie managera projektu lub inną osobę techniczną, która sprawdzi kandydata. Nasi kandydaci, są sprawdzani w pięcioetapowej rekrutacji przez kilkuosobowy zespół, w tym eksperta domenowego z min. 15 letnim doświadczeniem i to jest kluczowa różnica.

Czym Wasz model różni się od klasycznych agencji rekrutacyjnych?

W klasycznej agencji rekrutacyjnej, rekruter pobiera opłatę wstępną jeszcze zanim zacznie poszukiwania, a następnie tzw. success fee, za zatrudnienie proponowanego kandydata, która wynosi od 1,5 miesięcznego wynagrodzenia w górę. Nie dokonuje przy tym szczegółowej weryfikacji umiejętności proponowanego kandydata, bazując jedynie na tych, deklarowanych przez niego. My pobieramy zawsze wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia specjalisty, w zamian za propozycje dwóch kandydatów do wyboru. Dokonujemy przy tym gruntownej weryfikacji umiejętności technicznych i miękkich, a także innych obszarów potrzebnych do maksymalnego dopasowania specjalisty do wymagań projektowych. Poza optymalizacją doboru kompetencji kandydatów do potrzeb projektowych, optymalizacją procesu rekrutacji pod względem finansowym i czasowym, od innych różni nas również terminowość realizacji usługi. 3 profile kandydatów przekazujemy w ciągu 5 dni od otrzymania pełnej informacji na temat stanowiska.

Kiedy spodziewać się kontaktu, jeśli dziś wypełnię formularz?

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciągu 24 godzin.

Ile to kosztuje?

Nasz model jest transparentny i przejrzysty, koszt usługi zawsze wynosi jednokrotność wynagrodzenia zatrudnianego programisty. To duża oszczędność, biorąc pod uwagę, że oprócz profili kandydatów, otrzymujesz także raport z rekrutacji z feedbackiem na temat kompetencji kandydata, od ekspertów, którzy przeprowadzali rekrutację.

Kto zatrudnia programistę w Waszym modelu?

My proponujemy kandydatów, ale to Ty ich zatrudniasz.

Czy jest wymagany typ umowy w ramach którego mogę zatrudnić programistę?

Nie ma określonego typu umowy, to Ty określasz wybrane opcje umowy podczas mapowania profilu stanowiska, na które poszukujesz specjalisty.

Jaką mam pewność, że kandydaci których mi polecacie, spełniają moje oczekiwania?

Po pięcioetapowej weryfikacji specjalisty, wiemy doskonale z kim mamy odczynienia. Natomiast po szczegółowym zmapowaniu profilu stanowiska, wiemy doskonale jakiego specjalisty szukasz.

To gwarantuje, że kompetencje proponowanych kandydatów odpowiadają Twoim wymaganiom projektowym. 

Czy oferujecie zwrot kosztów w sytuacji, jeśli w ciągu 3 miesięcy rezygnuję z kandydata?

Nie, nie oferujemy zwrotu kosztów. Ze względu na to, że mamy w procesie mapowanie stanowiska z klientem, mamy mapowanie profilu razem z kandydatem, oraz pięcio etapową rekrutację, minimalizujemy ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby. Nasza usługa została skalkulowana tak, aby dostarczać w najniższej możliwej cenie dwóch jakościowych kandydatów. Jeśli dojdziesz do wniosku, że zatrudniony przez Ciebie kandydat nie spełnia określonych przez Ciebie oczekiwań, możesz zamówić kolejną usługę rekrutacji, w wyniku której otrzymasz kolejne dwie propozycje kandydatów. W tym scenariuszu koszt dwóch rekrutacji u nas jest porównywalny do ceny rynkowej jednej rekrutacji.

bottom of page